Leczenie bruksizmu botoksem

Botoks na zgrzytanie zębami

Botoks na bruksizm

Leczenie bruksizmu botoksem to zabieg na zgrzytanie zębów, które może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Choć ta niepozorna czynność nie pozostaje bez znaczenia dla naszej urody, bowiem zgrzytanie zębów może prowadzić do zmienienia się rysów twarzy, głównie mowa tutaj o pojawieniu się masywnej dolnej szczęce oraz ścieraniu się zębów.

Co więcej, bruksizm może prowadzić do uporczywych migren czy bólów pleców, a nawet do wystąpienia problemów z widzeniem. Nie wspominając już o tym, że takie nocne zgrzytanie zębami jest bardzo denerwujące dla osoby, które dzielą z nami łoże. Jednym słowem bruksizm to poważna dolegliwość, której nie należy lekceważyć, ponieważ może ona prowadzić do wielu przykrych konsekwencji, których można uniknąć, jeśli w porę podejmiemy odpowiednie kroki. Jakie? Otóż jednym ze sposobów na pozbycie się bruksizmu jest leczenie bruksizmu botoksem.

Przyczyny bruksizmu

Przyczyny bruksizmu często są trudne do zdiagnozowania, przez co ciężko jest wówczas podjąć odpowiednie działania. Choć jako jedną z częstych przyczyn podaje się stres, który w wielu przypadkach nie jest łatwo zminimalizować. Wtedy skutecznym sposobem na pozbycie się problemu jest poddanie się zabiegowi z wykorzystaniem toksyny botulinowej.

Polega on na tym, że w mięśnie żwacze zostaje wstrzyknięta odpowiednia dawka botoksu, która ma za zadanie zahamować nadmierną aktywność tychże mięśni. W efekcie zgrzytanie ustaje, a wraz z nim wszystkie negatywne konsekwencje dla naszego organizmu. Oczywiście taki zabieg nie daje stałych rezultatów. Aby działanie botoksu się utrzymywało, zaleca się powtarzanie zabiegu co sześć, siedem miesięcy.

leczenie bruksizmu botoksem rzeszów

Efekty botoksu na bruksim

Bruksizm zazwyczaj daje o sobie znać w nocy, podczas gdy śpimy, co powoduje, że nie jesteśmy w stanie kontrolować zgrzytania zębami. A botoks rozluźnia szczęki i sprawia, że nie dochodzi do tzw. nagłego szczękościsku. Wstrzykiwanie botoksu odbywa się przy użyciu mikroigły, przy jednoczesnym znieczuleniu miejscowym, które powoduje że cały zabieg jest dla pacjenta zupełnie bezbolesny.

Co ważne, od razu po jego przeprowadzeniu można wrócić do dotychczasowej aktywności. Z zastrzeżeniem, aby przez pierwszych dziesięć dni zrezygnować z nadmiernego wysiłku fizycznego.

sprawdź także inne zabiegi 

Botoks

Botoks to zabieg medycyny estetycznej polecany na usuwanie zmarszczek poziomych czoła, kurzych łapek, zmarszczek palacza, zmarszczek marionetki.

Jalu-Toxin

Zabiegi botoksem to terapia botulinowa, która pozwala niwelować zmarszczki, korygować kontur twarzy oraz zmieniać kontur brwi.

Korekcja brody botoksem

Korekcja brody botoksem niweluje problem kamienistej brody, pozwala pozbyć się bruzd, nierówności i cellulitu. Wyrównuje i wygładza skórę brody.

Korekcja zmarszczek botoksem

Korekcja zmarszczek botoksem to usuwanie zmarszczek twarzy, czoła, okolic oczu, kurzych łapek, zmarszczek palacza, zmarszczek marionetki.

Korekta nosa botoksem

Korekta nosa botoksem to bezoperacyjny i bezinwazyjny zabieg poprawiający wygląd i kształt nosa.

Leczenie bruksizmu botoksem

Leczenie bruksizmu botoksem to bezpieczny bezoperacyjny sposób na pozbycie się nocnego zgrzytania zębami.

Zabiegi botoksem

Zabiegi botoksem to terapia botulinowa, która pozwala niwelować zmarszczki, korygować kontur twarzy oraz zmieniać kontur brwi.

Sprawdź inne zabiegi z medycyny estetycznej