Zamykanie naczynek

Usuwanie pajączków

Zabiegi na popękane naczynka

Zamykanie naczynek to bardzo popularny i często wykonywany zabieg w salonach kosmetycznych. Problem popękanych naczynek dotyka dość znaczną część kobiet i jest  niemałym defektem kosmetycznym. Współczesna kosmetyka radzi sobie dość dobrze z tym dokuczliwym defektem przy pomocy fal laserowych. Odpowiednia długość i energia fal lasera pozwala na precyzyjne zamykanie naczynek bez uszkodzenia otaczających ich skóry. Zabieg laserowego zamykania naczynek jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na pozbycie się problemu pękających naczynek.

Laser stosowany jest zarówno w leczeniu małych powiększonych naczyń na twarzy, jak również na całym ciele. Zaletą tej metody zamykania naczynek jest bezpieczeństwo zabiegu , laser działa tylko na naczynka i nie uszkadza otaczającej tkanki. Po zabiegu prawie nigdy nie nie pojawia się ból i dyskomfort..
Zamykanie naczynek jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, wykonywany za pomocą laseroterapii, gwarantuje skuteczne i bezinwazyjne usuwanie naczynek.

Przyczyny pękania naczynek

Pękające naczynka mogą pojawić się u każdego, bez względu na wiek i rodzaj skóry. Są jednak osoby, u których częściej występuje problem tzw. “pajączków” i mogą decydować o tym różne czynniki, takie jak: obciążenia genetyczne, zmiany ciśnienia, wysokie temperatury, nadmierna ekspozycja skóry na zewnętrzne czynniki atmosferyczne, nadmierne ćwiczenia, choroby przewlekłe, nadużywanie sauny lub gorących kąpieli, ciąża, trądzik różowaty i wiele innych.

Naczyniaki mogą również objawiać się na różne sposoby, np.  w postaci gwiazd naczyniowych, jako rumień na twarzy oraz pajączków.

Technika zamykania naczyń krwionośnych

Technika zamykania naczynek została zaprojektowana w taki sposób, że laser wpływa tylko na hemoglobinę, ogrzewając naczynia i koagulując je. W rezultacie rozszerzone naczynia są „uszczelniane” od wewnątrz, następuje ich stwardnienie i naturalna resorpcja. Aby usunąć naczynka na twarzy, stosuje się delikatny tryb laserowy, który zapobiega uszkodzeniu skóry.

Efekty zabiegu zamykania naczynek

Efekt jest zauważalny od razu po zabiegu: małe naczynia natychmiast znikają, a większe stają się mniejsze i mniej wyraziste.
Po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które zniknie za 1-2 dni. Ponadto istnieje przyjemny skutek uboczny — laser naturalnie odmładza skórę.

Postępowanie po zabiegu:

  • 3 dni po zabiegu konieczne jest powstrzymanie się od aktywności fizycznej, nie można odwiedzać saun, łaźni, basenów, polecana jest rezygnacja z kosmetyków na bazie alkoholu, musisz używać kremu przeciwsłonecznego o współczynniku ochrony (SPF) co najmniej 35.
  • 2 tygodnie po zabiegu nie można opalać się, odwiedzać solarium; przeprowadzać peelingi chemiczne i podobne zabiegi

Przeciwskazania do zabiegu:

Pomimo tego, że zabieg zamykania naczynek jest bardzo bezpieczny, istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania:

  • ciąża, laktacja;
  • choroby onkologiczne
  • cukrzyca, padaczka,
  • choroby zapalne,
  • choroby skóry w obszarze zabiegu.
zabiegi na pękające naczynka

Cennik zabiegów zamykania naczyń krwionośnych

Nazwa zabiegu
Cena
Zamykanie naczyń krwionośnych - Nos100.00 zł
Zamykanie naczyń krwionośnych - Policzki200.00 zł
Zamykanie naczyń krwionośnych - Twarz250.00 zł
Zamykanie naczyń krwionośnych - Łydki/Uda300.00 zł
Zamykanie naczyń krwionośnych - Nogi500.00 zł

sprawdź także inne zabiegi 

Elektroregulacja

Zabieg elektrokoagulacji wykonuje się za pomocą prądu wysokiej częstotliwości oraz igły, którą pracuje się bezpośrednio na naczynku.

Lamprobe

Lamprobe wykorzystuje technologię fal radiowych i działa na zasadzie przyciągania płynów przez ciepło generowane przez elektrody igłowe.

Zabiegi laserowe

Oparty na najnowszej technologii laserowej. Gwarantuje skuteczną i bezpieczną terapię. Niezbędny m.in. do usuwania tatuaży, a także do laserowego usuwania...

Zamykanie naczynek

Zabieg zamykania rozszerzonych naczyń krwionośnych jest bezpiecznym i szybkim sposobem pozbycia się problemu.

Sprawdź inne zabiegi z defektów kosmetycznych