Korekcja zmarszczek botoksem

Botoks na zmarszczki

Redukcja zmarszczek

Korekcja zmarszczek botoksem – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Każdy chciałby wyglądać pięknie i młodo. Niestety czas jest nieubłagany i mijające lata odciskają ślad na naszej skórze w postaci pojawiających się zmarszczek. Zmarszczki mimiczne potrafią występować nawet u bardzo młodych osób, które mają dwadzieścia kilka lat. Czy trzeba się z nimi pogodzić czy może jest jakiś skuteczny sposób na to, żeby się ich pozbyć?

Na szczęście dzisiejsza medycyna estetyczna jest bardzo dobrze rozwinięta i pozbycie się niechcianych zmarszczek nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy, że skorzysta się z zabiegu polegającego na wstrzyknięciu botoksu.

Zabieg korekcji zmarszczek botoksem

Pojawienie się pierwszych oznak starzenia dla wielu kobiet jest czymś bardzo przygnębiającym, co potrafi odebrać radość życia, pewność siebie i być przyczyną kompleksów. Ale zamiast załamywać ręce, można udać się do specjalisty od medycyny estetycznej, który, wstrzykując botoks, sprawi, że zmarszczki znikną, a wraz z gładką cerą powróci dobre samopoczucie. W celu korekcji zmarszczek botoks można stosować na różne części twarzy.

Bardzo popularnym zabiegiem jest niwelowanie tzw. kurzych łapek, jak również zmarszczek występujących na czole. Choć nie brakuje pacjentów, którzy decydują się na korekcję zmarszczek wokół ust oraz na szyi. Wszystko to sprawia, że cera staje się gładka, a tym samym wizualnie ubywa jej kilka lat, dzięki czemu wygląda się młodziej.

korekcja zmarszczek botoksem

Zalety korekcji zmarszczek

Na czym dokładnie polega korekcja zmarszczek botoksem, czyli zabiegu z użyciem toksyny botulinowej?
Zacznijmy od tego, jak powstają zmarszczki. Otóż, uwidaczniają się one wówczas, gdy określony mięsień zaczyna się kurczyć, co prowadzi do tego, że skóra staje się bardziej wiotka.
Natomiast gdy w włókno nerwowe zostanie wstrzyknięta toksyna botulinowa, wtedy mięsień przestaje pracować, dzięki czemu zmarszczki przestają być widoczne.

Efekty korekcji zmarszczek botoksem?

U większości pacjentów pożądany efekt jest widoczny przez okres około sześciu miesięcy, choć zdarza się, że i dłużej. Później działanie botoksu staje się coraz słabsze, dlatego żeby utrzymać efekt, zaleca się powtórzenie zabiegu korekcji zmarszczek. Cena takiego zabiegu to koszt rzędu kilkuset złotych. Przy czym dużo zależy od obszaru ostrzykiwania.

Jedno jest pewne. Korekcja zmarszczek botoksem to bezpieczny sposób na zachowanie młodego wyglądu, bez względu na metrykę.

sprawdź także inne zabiegi 

Botoks

Botoks to zabieg medycyny estetycznej polecany na usuwanie zmarszczek poziomych czoła, kurzych łapek, zmarszczek palacza, zmarszczek marionetki.

Jalu-Toxin

Zabiegi botoksem to terapia botulinowa, która pozwala niwelować zmarszczki, korygować kontur twarzy oraz zmieniać kontur brwi.

Korekcja brody botoksem

Korekcja brody botoksem niweluje problem kamienistej brody, pozwala pozbyć się bruzd, nierówności i cellulitu. Wyrównuje i wygładza skórę brody.

Korekcja zmarszczek botoksem

Korekcja zmarszczek botoksem to usuwanie zmarszczek twarzy, czoła, okolic oczu, kurzych łapek, zmarszczek palacza, zmarszczek marionetki.

Korekta nosa botoksem

Korekta nosa botoksem to bezoperacyjny i bezinwazyjny zabieg poprawiający wygląd i kształt nosa.

Leczenie bruksizmu botoksem

Leczenie bruksizmu botoksem to bezpieczny bezoperacyjny sposób na pozbycie się nocnego zgrzytania zębami.

Zabiegi botoksem

Zabiegi botoksem to terapia botulinowa, która pozwala niwelować zmarszczki, korygować kontur twarzy oraz zmieniać kontur brwi.

Sprawdź inne zabiegi z medycyny estetycznej