Search
Close this search box.

Tuszowanie blizn

Usuwanie blizn, rozstępów i przebarwień

Skuteczne usuwanie blizn

Blizna to tkanka łączna włóknista powstająca w procesie gojenia się rany. Zastępuje ona skórę właściwą uszkodzoną przez uraz mechaniczny lub podczas zabiegu chirurgicznego. Możemy wyróżnić blizny przerostowe (keloid) lub zanikowe.
Obecnie dziedzina medycyny estetycznej i kosmetologii oferuje wiele rozwiązań i zabiegów na zmniejszenie widoczności blizn, m.in.: peelingi chemiczne/mechaniczne, preparaty miejscowe, zabiegi laserowe. Innowacyjną i skuteczną metodą tuszowania blizn jest pigmentacja medyczna, która stanowi jedną z odmian makijażu permanentnego. Zaleca się wykonywanie jej na w pełni zagojonych bliznach, zazwyczaj należy odczekać 4-6 miesięcy od pojawienia się urazu.

Zabieg tuszowania blizn

Pigmentacja medyczna to dział makijażu permanentnego zajmującego się uzupełnianiem odbarwień i ubytków naturalnego kolorytu skóry. To również usuwanie – tuszowanie blizn, które pozwala kamuflować blizny pourazowe, pooperacyjne, w tym po zabiegach chirurgii plastycznej, operacjach tarczycy i cesarskim cięciu, blizny po oparzeniach, plamy bielactwa oraz blizny zajęczej wargi, otoczki brodawki piersi po zabiegu mastektomii.

Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednio dopasowanego kolorystycznie pigmentu, dzięki czemu różnica między blizną, a zdrową skórą jest wyrównana, a sama blizna staje się mniej widoczna. Barwniki wykorzystywane do zabiegu pigmentacji są w pełni bezpieczne i przebadane dermatologicznie. W wyniku zabiegu skóra może stać się zaczerwieniona i lekko podrażniona, jednak jest to zjawiskiem naturalnym. Objawy te ustępują po kilku dniach. Bezpośrednio po zabiegu miejsce pigmentacji może wydawać się za ciemne i przerysowane. Jednak efekt końcowy jest naturalny, ponieważ barwnik stopniowo ulega złuszczeniu.
Trwałość zabiegu pigmentacji zależy od naturalnych predyspozycji skóry i może utrzymywać się od roku do nawet 3 lat. Często wymaga odświeżenia w celu podtrzymania zadowalających efektów.

Pielęgnacja skóry po zabiegu:

Pielęgnacja skóry poddanej pigmentacji jest istotna i należy podejść do niej skrupulatnie w celu utrzymania efektów przez jak najdłuższy czas. Bezpośrednio po zabiegu nie wolno odrywać strupków. Przez kilka tygodni po pigmentacji należy zwrócić uwagę na wysoką ochronę przeciwsłoneczną oraz unikanie słońca. Nie zaleca się również przez 2-3 tygodnie korzystania z basenów oraz saun.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  •  ciąża i okres karmienia piersią
  •  przyjmowanie leków sterydowych, przeciwzakrzepowych, immunosupresyjnych, pochodnych retinolu
  • skłonności do alergii
  • nowotwory i choroby skórne
  • skłonności do powstawania keloidów
  • świeże blizny.

Efekty wykonania mikropigmentacji

Efekty zabiegu mogą się różnić w zależności od przypadku i ilości zastosowanego preparatu i innych czynników indywidualnych.

Cennik mikropigmentacji
Nazwa zabiegu
Cena
Mikropigmentacja skóry głowy 7000 zł *
Mikropigmentacja - zakola1800 zł*
Mikropigmentacja - szczyt głowy1800 zł*
Mikropigmentacja - zakola + szczyt głowy3600 zł*
Mikropigmentacja - zakola + szczyt głowy + tył głowy*4500 zł*
Mikropigmentacja blizn, rozstępów
Mała powierzchnia300 zł*
Średnia powierzchnia600 zł*
Duża powierzchnia900 zł*
* dokładna cena zabiegu zależna jest od obszaru pigmentacji, ustalona po konsultacji z linergistką.