Tuszowanie blizn

Usuwanie blizn, rozstępów i przebarwień

Skuteczne usuwanie blizn

Blizna to tkanka łączna włóknista powstająca w procesie gojenia się rany. Zastępuje ona skórę właściwą uszkodzoną przez uraz mechaniczny lub podczas zabiegu chirurgicznego. Możemy wyróżnić blizny przerostowe (keloid) lub zanikowe.
Obecnie dziedzina medycyny estetycznej i kosmetologii oferuje wiele rozwiązań i zabiegów na zmniejszenie widoczności blizn, m.in.: peelingi chemiczne/mechaniczne, preparaty miejscowe, zabiegi laserowe. Innowacyjną i skuteczną metodą tuszowania blizn jest pigmentacja medyczna, która stanowi jedną z odmian makijażu permanentnego. Zaleca się wykonywanie jej na w pełni zagojonych bliznach, zazwyczaj należy odczekać 4-6 miesięcy od pojawienia się urazu.

Zabieg tuszowania blizn

Pigmentacja medyczna to dział makijażu permanentnego zajmującego się uzupełnianiem odbarwień i ubytków naturalnego kolorytu skóry. To również usuwanie – tuszowanie blizn, które pozwala kamuflować blizny pourazowe, pooperacyjne, w tym po zabiegach chirurgii plastycznej, operacjach tarczycy i cesarskim cięciu, blizny po oparzeniach, plamy bielactwa oraz blizny zajęczej wargi, otoczki brodawki piersi po zabiegu mastektomii.

Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednio dopasowanego kolorystycznie pigmentu, dzięki czemu różnica między blizną, a zdrową skórą jest wyrównana, a sama blizna staje się mniej widoczna. Barwniki wykorzystywane do zabiegu pigmentacji są w pełni bezpieczne i przebadane dermatologicznie. W wyniku zabiegu skóra może stać się zaczerwieniona i lekko podrażniona, jednak jest to zjawiskiem naturalnym. Objawy te ustępują po kilku dniach. Bezpośrednio po zabiegu miejsce pigmentacji może wydawać się za ciemne i przerysowane. Jednak efekt końcowy jest naturalny, ponieważ barwnik stopniowo ulega złuszczeniu.
Trwałość zabiegu pigmentacji zależy od naturalnych predyspozycji skóry i może utrzymywać się od roku do nawet 3 lat. Często wymaga odświeżenia w celu podtrzymania zadowalających efektów.

Pielęgnacja skóry po zabiegu:

Pielęgnacja skóry poddanej pigmentacji jest istotna i należy podejść do niej skrupulatnie w celu utrzymania efektów przez jak najdłuższy czas. Bezpośrednio po zabiegu nie wolno odrywać strupków. Przez kilka tygodni po pigmentacji należy zwrócić uwagę na wysoką ochronę przeciwsłoneczną oraz unikanie słońca. Nie zaleca się również przez 2-3 tygodnie korzystania z basenów oraz saun.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  •  ciąża i okres karmienia piersią
  •  przyjmowanie leków sterydowych, przeciwzakrzepowych, immunosupresyjnych, pochodnych retinolu
  • skłonności do alergii
  • nowotwory i choroby skórne
  • skłonności do powstawania keloidów
  • świeże blizny.

Efekty wykonania mikropigmentacji

Cennik mikropigmentacji

Nie można odnaleźć strony
Logo Google

Nie udało się otworzyć pliku.

Sprawdź adres i spróbuj ponownie.

Dysk Google – zrobisz wszystko w jednym miejscu

Aplikacje Dysku Google ułatwiają tworzenie, przechowywanie i udostępnianie różnego rodzaju dokumentów, w tym arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji.

Dowiedz się więcej na drive.google.com/start/apps.

Sprawdź także inne zabiegi z mikropigmentacji