Search
Close this search box.

Laserowe zamykanie naczynek
Po jakim czasie efekty?

Jak skutecznie zamknąć popękane naczynka

Popękane naczynka to często efekt długotrwałej ekspozycji na działanie promieni słonecznych, przebywania w wysokich temperaturach, posiadania wrażliwej i delikatnej skóry lub predyspozycji genetycznych. Ich redukcja jest możliwa dzięki innowacyjnym zabiegom kosmetycznym wykorzystującym laser. Czym jest i jak długo utrzymują się efekty zamykania naczynek?

Jak działa laser na naczynka?

Emitowana przez głowicę wiązka światła zostaje absorbowana przez hemoglobinę obecną w naczyniu krwionośnym. To z kolei powoduje, że podnosi się temperatura krwi, a ściany naczynka obkurczają się, aby ostatecznie doprowadzić do trwałego zamknięcia. Promieniowanie lasera oddziałuje tylko na konkretne naczynko, nie uszkadzając przy tym naskórka. Po zabiegu zazwyczaj nie pojawiają się dolegliwości bólowe, a skóra bardzo szybko się goi i regeneruje.

Zamykanie naczynek – czym jest?

Zabieg zamykania naczynek jest jednym z popularniejszych zabiegów wykonywanych przez lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów. Jego zadaniem jest redukcja widocznych zaczerwienień – rozszerzonych naczynek, które prześwitują przez skórę, tworząc w ten sposób pojedyncze zmiany lub sieci tzw. pajączków.

Ile zabiegów na zamykanie naczynek?

Liczba zabiegów uzależniona jest od indywidualnych potrzeb, m.in.: ilości naczynek, ich średnicy, koloru, oraz głębokości położenia. Spora część naczynek zostaje zamknięta już po pierwszej sesji, jednak w przypadku bardziej zaawansowanych zmian konieczne jest powtórzenie zabiegu do kilku, najczęściej do 3 razy, w odstępach 4-6 tygodni.

Zamykanie popękanych naczynek – jak długo utrzymują się efekty?

Zamykanie naczynek daje trwałe efekty. Nowe zmiany mogą pojawić się dopiero wtedy, gdy pęknięciu ulegną inne naczynka. Dlatego też ważną kwestią jest profilaktyka czyli dbanie o zdrowy tryb życia, unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce oraz działania wysokich i niskich temperatur.

Zabiegi na zamykanie naczynek – kiedy najlepiej wykonać?

Naczynka nie lubią mroźnych i gorących temperatur. Szczególnie skóra wrażliwa, cienka i delikatna skłonna jest do powstawania podrażnień. Z tego względu na zamykanie naczynek warto zdecydować w sezonie wiosennym lub podczas jesieni.

laser na naczynka