Search
Close this search box.

Jak usunąć zmarszczki

Zabiegi pielęgnacyjne na twarz

Najlepsze sposoby na zmarszczki mimiczne

Jak usunąć zmarszczki z twarzy , szyi i dekoltu. To pytanie często pojawia się u kobiet po 40 roku życia, a nawet już znacznie wcześniej. Wraz z upływem lat większość kobiet szuka sposobów na usuwanie zmarszczek mimicznych. Współczesna kosmetologia rozwija się w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu powstała cała gama zabiegów, które umożliwiają zmniejszenie widoczności zmarszczek i wygładzenie skóry.
Odmładzanie w mgnieniu oka stało się rzeczywistością i nie stanowi już większego wyzwania.

Jednym ze sposobów na osiągnięcie młodszego i gładszego wyglądu skóry jest wypełnianie zmarszczek. W tym celu pod skórę zostaje wstrzyknięty kwas hialuronowy, który występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Nierówności zostają przez niego wypełnione, a jednocześnie skóra staje się sprężysta i dobrze nawilżona, ponieważ wiąże on wodę w skórze właściwej. Z czasem kwas hialuronowy zostaje wchłonięty, dlatego konieczne jest powtórzenie zabiegu po pewnym czasie. Efekty są widoczne od razu i mogą utrzymać się nawet do roku od wykonania zabiegu.

Kolejnym antidotum na pojawienie się zmarszczek mimicznych jest botoks. Działa on w całkowicie inny sposób niż kwas hialuronowy. Zabieg botoksu polega na punktowej iniekcji toksyny botulinowej, która zatrzymuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe w miejscu wstrzyknięcia, dzięki czemu napięty mięsień, który był powodem pojawienia się zmarszczki, zostaje rozluźniony. Efekty widać już po pierwszej aplikacji i utrzymują się przez kilka miesięcy.

Zabiegiem znacznie mniej inwazyjnym od powyższych metod jest mezoterapia igłowa lub bezigłowa. W redukcji zmarszczek mimicznych szczególnie dobrze sprawdzi się mezoterapia igłowa. Polega ona na podaniu skórze substancji czynnych, takich jak kwas hialuronowy, peptydy, aminokwasy, witaminy i minerały. Ponadto drobne ubytki spowodowane nakłuwaniem pobudzają skórę do regeneracji, a tym samym do wygładzenia zmarszczek. Najlepsze efekty osiąga się dopiero po serii zabiegów, dlatego procedurę należy powtarzać co parę tygodni.

usuwanie zmarszczek Rzeszów

Zabiegi na usuwanie zmarszczek

Jeśli chcesz w szczególny  sposób zadbać o swoją skórę i nadać jej młodzieńczego świeżego wyglądu, poznaj naszą ofertę z zakresu medycyny estetycznej i wybierz odpowiedni zabieg dla siebie.

Umów się na wizytę konsultacyjną do naszego salonu i dowiedz się jaki zabieg na usuwanie zmarszczek będzie najlepszy dla Twojej skóry.

Polecamy zabiegi:

Sprawdź inne zabiegi pielęgnacyjne na twarz
Pielęgnacja systemowa z masażem
Synergia medycyny i kosmetyki
Tajemnica doskonałego piękna
Jutro piękniejsza niż wczoraj
Ekskluzywna pielęgnacja liftingująca
Niezwykle męski i niezwykle skuteczny
Niechirurgiczny lifting twarzy