Elektrokoagulacja

Zamykanie naczynek

Zabieg Elektrokoagulacji

Elektrokoagulacja to małoinwazyjna i bezpieczna metoda stosowana do zamykania naczynek krwionośnych, usuwania włókniaków i innych zmian skórnych oraz usuwania zbędnego owłosienia.
Zabieg elektrokoagulacji wykonuje się za pomocą prądu wysokiej częstotliwości oraz elektrody w postaci igły, która zapewnia dużą precyzję działania. W wyniku kontrolowanego przepływu prądu dochodzi do podgrzania i uszkodzenia białek w tkance poddawanej zabiegowi. 

Zamykanie rozszerzonych naczynek

Elektrokoagulacja stanowi alternatywę lub uzupełnienie zabiegów laserowego zamykania naczynek. Dzięki zastosowaniu igły pozwala na precyzyjne, punktowe usunięcie niewielkich naczynek tzw. teleangiektazji oraz naczyniaków.
Zabiegi są krótkie i mało bolesne – odczuwalne jest ukłucie i mocne ciepło. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Czas gojenia trwa od kilku do kilkunastu dni, w zależności od wrażliwości skóry oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Kilka dni po zabiegu skoagulowane naczynie krwionośne ulega wchłonięciu. Zabieg daje trwałe efekty, jednak w przypadku skłonności do pękania naczynek, na skórze będą uwidaczniać się nowe naczynka.

 

elektrokoagulacja rzeszów

Prawidłowa higiena po zabiegu elektrokoagulacji:

  • Nie moczyć miejsc poddanych zabiegowi przez około 12 godzin
  • Ograniczyć nadmierną aktywność fizyczną
  • Zrezygnować z gorących kąpieli, sauny, solarium i basenu
  • Unikać nadmiernego pocierania skóry

Przeciwskazania do zabiegu elektrokoagulacji:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Nieuregulowana cukrzyca
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Rozrusznik serca
  • Aktywna choroba nowotworowa
sprawdź także inne zabiegi 
Elektroregulacja

Zabieg elektrokoagulacji wykonuje się za pomocą prądu wysokiej częstotliwości oraz igły, którą pracuje się bezpośrednio na naczynku.

Lamprobe

Lamprobe wykorzystuje technologię fal radiowych i działa na zasadzie przyciągania płynów przez ciepło generowane przez elektrody igłowe.

Zabiegi laserowe

Oparty na najnowszej technologii laserowej. Gwarantuje skuteczną i bezpieczną terapię. Niezbędny m.in. do usuwania tatuaży, a także do laserowego usuwania...

Zamykanie naczynek

Zabieg zamykania rozszerzonych naczyń krwionośnych jest bezpiecznym i szybkim sposobem pozbycia się problemu.

Sprawdź inne zabiegi z defektów kosmetycznych